Kredyty gotówkowe to ten sposób finansowania, który z każdym rokiem wybiera coraz więcej osób. Powodów jest wiele, jednakże na pierwszym miejscu znaczna część klientów stawia przede wszystkim znacznie łatwiejszą ich dostępność, na 17bankow.com znajdziesz propozycje najlepszych kredytów na remont, samochód czy mieszkanie.

Konkurencja i korzyści dla klientów

Powodem tak łatwego i coraz bardziej bezproblemowego dostępu do kredytów z pewnością jest rosnąca na rynku usług bankowych konkurencja. Bani starają się przyciągnąć uwagę jak największej ilości klientów, za sama propozycja na przykład darmowych kont bankowych nie jest już tak atrakcyjna. Za to z kredytów i możliwości finansowania przy ich pomocy różnorodnych zakupów korzysta coraz więcej osób, dlatego też staje się to dla banków możliwością pozyskania nowych, zadowolonych z usług klientów. Ponadto zazwyczaj osoby, które decydują się w danym banku na kredyt otwierają w nim konto, które ma służyć do jego spłaty. Często już po spłaceniu zobowiązania decydują się pozostać w banku jako stali klienci.

Kredyty dla klientów w bankowości elektronicznej

Dużym zainteresowaniem cieszą się propozycje kredytów oferowane w bankowości elektronicznej. Banki bowiem na ten rodzaj obsługi klienta, czyli online wydają znacznie mniej, dlatego też propozycje klientów czy innych usług na preferencyjnych warunkach dla osób korzystających z tego rozwiązania stały się obecnie normą. Zazwyczaj oferują klientom przede wszystkim obniżone oprocentowanie, które sprawia że łączny koszt kredytu jest znacznie niższy. Poza tym, w przypadku kredytów zaciąganych w bankowości elektronicznej ilość dokumentów niezbędnych do przedstawienia została zminimalizowana. W wielu sytuacjach nie ma konieczności przedstawiania żadnych dokumentów, a cała umowa zostaje zawarta poprzez potwierdzenie oferty klikając myszką. Plusem takich ofert z pewnością jest to, iż bardzo często są one indywidualnie dopasowywane do każdego klienta. Bank bowiem ma dostęp do informacji finansowych, takich jak wysokość wpływów i wydatków klienta, co z kolei umożliwia dopasowanie kwoty kredytu czy też wysokości miesięcznej raty do możliwości domowego budżetu. Po zaakceptowaniu warunków oferty pieniądze w większości przypadków dostępne są natychmiast. Dzięki temu klienci mogą skorzystać z możliwości zaciągania kredytów w bankowości elektronicznej na przykład w czasie zakupów.

Dodatkowe propozycje dla kredytobiorców

Od kilku lat dużym powodzeniem cieszą się oferty, dzięki którym klienci mogą zyskać dodatkowe przywileje. Do takich ciekawych możliwości zaliczają się na przykład wakacje kredytowe, które coraz częściej stanowią ułatwienie dla osób zaciągających kredyty. Polegają one na tym, iż zgodnie z warunkami umowy klient ma prawo zawiesić na określony w umowie czas spłatę rat. Oczywiście aby można było z takiej opcji skorzystać należy spełnić pewne warunki, zazwyczaj jest to przede wszystkim terminowe regulowanie rat i brak jakichkolwiek zaległości. Procedurę skorzystania z tej opcji określa umowa, zazwyczaj chodzi przede wszystkim o to, aby bank został odpowiednio wcześnie poinformowany o skorzystaniu z przysługującej możliwości przez klienta.