Konto osobiste jest swoistego rodzaju bieżącym rachunkiem, dzięki któremu każdy klient może dysponować zgromadzonymi na nim środkami. Pieniądze z takiego konta mogą być wybierane w oddziałach banku, można posłużyć się kartą bankomatową lub porostu zrobić przelew, mając karty kredytowe lub lokaty. Posiadając takie konto młodzieżowe nasze oszczędności są bezpieczne, nie musimy nosić przy sobie gotówki, za zakupy zawsze można zapłacić kartą, gdyż już wiele punktów handlowych respektuje tą formę płatności, a jest ona bardzo wygodna, ale trzeba pamiętać by były pieniądze na nim. Konta bankowe tego typu może posiadać każda osoba która ukończyła osiemnaście lat. Nie ma na tym polu ograniczeń.

Wszystkie banki, posiadają w swej ofercie konto osobiste, które może wyróżniać się różnymi czynnikami, to już zależy od danej placówki finansowej. Różne może być oprocentowanie, opłaty pobierane za jego otwarcie, jak i różny może być cennik poszczególnych opłat. Konta bankowe są bardzo wygodne i służą do wielu celów. Często decydujemy się by nasza wypłata była przelewana właśnie na taki rachunek, co jest i bezpieczne i wygodne dla nas.

Z racji tego, iż konto bankowe jest popularne banki prześcigają się w pomysłach jak ściągnąć kolejnego klienta. Wielki wybór daje duże możliwości. Jeśli nie posiadamy rachunku bankowego, a raczej jest już bardzo mało takich osób, warto zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi ofertami by wybrać tą najlepszą, która spełni nasze oczekiwania. Nie są to drogie produkty, choć zazwyczaj tylko początkowo oferowane jest konto osobiste zupełnie za darmo, po upływie czasu dochodzą to opłaty za karę, to oplata za przelewy i tym podobnie. Dlatego należy najpierw uzyskać dokładnych informacji, by nasze konto było obciążone jak najmniejszymi opłatami. Przeważnie teraz otwarcie rachunku i jego prowadzenie jest darmowe, co widnieje w reklamach wszystkich takich placówek, lecz zapewne ukryte są koszty dodatkowe, gdyż w obecnym świecie nie ma nic za darmo. Jedno jest pewne, takie konta bankowe, są bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich.