Kupno samochodu może być bardzo frustrującym doświadczeniem – może być jeszcze bardziej frustrujące, jeśli próbujesz uzyskać kredyt samochodowy ze złym ratingiem kredytowym. Zła historia kredytowa jednak nie musi być związana z uprzedzeniem ani stronniczością, może się zdarzyć każdemu w dowolnym momencie. Aby nie mieć problemów z kredytem, wybierz sprawdzone oferty na www.17bankow.com.

Kredyty samochodowe a zła ocena kredytowa

Celowe niespłacanie pożyczek nie jest jedynym sposobem na uzyskanie złej historii kredytowej. Rozwód, utrata pracy lub odniesienie kontuzji na długi czas może również bardzo szybko doprowadzić do złej oceny zdolności kredytowej – czy na to zasłużyłeś, czy nie.

Posiadanie złych ratingów kredytowych jednak nie oznacza, że jesteś złym człowiekiem lub zasługujesz na prowadzenie awaryjnego pojazdu. Istnieje wiele firm, które rozumieją sytuację, w której się znajdujesz i chcą pomóc ci znaleźć pojazd, który chcesz, a także pomóc ci go zdobyć.

W tej sekcji dowiesz się, jak znaleźć pożyczkodawców, którzy udzielą pożyczek samochodowych osobom o złych ratingach kredytowych oraz jak możesz zwiększyć swoje szanse na uzyskanie zatwierdzenia oraz czego możesz oczekiwać po uzyskaniu zezwolenia na pożyczkę na samochód.

Błędy w raporcie kredytowym spowodują, że będziesz mieć złą ocenę kredytową, jeśli nie wiesz, co zostało zgłoszone do raportu kredytowego, zatem w pierwszej kolejności powinieneś się dowiedzieć w jaki sposób uzyskać raport kredytowy online. Jeśli znajdziesz błędy w raporcie kredytowym, ich usunięcie zwiększy Twoją zdolność kredytową.

Jeśli masz złą historię kredytową lub rating, nie masz się czego wstydzić. Na świecie są miliony ludzi z problemami kredytowymi, a wraz z obecną sytuacją gospodarczą liczba ta rośnie z każdym dniem.

Może to zająć trochę czasu, ale zawsze możesz zmienić zły rating kredytowy w zdrową, mocną historię. Jeśli jednak brakuje Ci czasu, istnieje kilku pożyczkodawców, którzy pomogą Ci dowiedzieć się, jak słaba jest twoja zdolność kredytowa.

Na czym polega pożyczka dla osób o złej historii kredytowej?

W świecie finansów istnieją pożyczki zwane również „finansowaniem specjalnym”, oznaczają udzielanie pożyczek osobom, które mogą mieć trudności z dotrzymaniem harmonogramu spłat żądanych pożyczek.

Kredyty te charakteryzują się mniej korzystnymi warunkami i wyższymi stopami procentowymi w celu zrekompensowania wyższego ryzyka kredytowego kredytobiorcom. Chociaż tego rodzaju kredyty samochodowe dla osób o złych ratingach kredytowych mogą być prawdopodobnie droższe, pozwolą osobie o złym ratingu kredytowym i wyniku na uzyskanie kredytu samochodowego i na to, by były na dobrej drodze do przywrócenia doskonałej historii kredytowej.

Takie kredyty są przyznawane osobom, które:

  • Mają nadmierne zadłużenie w dochodach: gdzie dochody osób fizycznych nie wystarczają na pokrycie bieżących obowiązków, kosztów utrzymania, odsetek i spłat pożyczonych pieniędzy.
  • Wiedzą iż charakteryzuje je sprawdzona historia opóźnionych płatności w danym okresie.
  • Posiadają ograniczone doświadczenie w zakresie zadłużenia, brak danych historycznych pozwalających ustalić, czy pożyczkobiorca spłaci pożyczkę.
  • Mają zadłużenie które jest niespłacone, czy też chodzi o niespłacenie długów w całości, spłatę, niespełnienie przez kredytobiorcę odpowiedzialności za spłatę zadłużenia.
  • Które określa upadłość, wykluczenie, orzeczenia sądowe (nakazy zapłaty), nieodpłatne alimenty na dziecko itp.

Wskazówka dotycząca zakupu samochodu – nigdy nie pozwól kierownikowi finansowemu lub sprzedawcy samochodów nakłonić Cię do czegoś, na co nie możesz sobie pozwolić. Nie dbają o to, czy możesz dokonać płatności, czy nie, o ile mogą prowizję od sprzedaży. Jeśli wiesz, że nie możesz sobie pozwolić na comiesięczne spłaty kredytu samochodowego, nie kupuj go!