Kredyt gotówkowy jest skierowany do klientów, którzy nie tylko znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, ale także dla tych, którzy planują zakup mieszkania czy też sprzętu RTV AGD. Czy banki są łaskawe w przydzielaniu kredytu?

Tani kredyt gotówkowy

Nie mamy złudzeń, „tani” i „kredyt” są dla siebie pewnego rodzaju archaizmami. Czy naprawdę nie da się znaleźć kredytu gotówkowego, który będzie nie tylko spełniał nasze wymagania, ale także nie przekroczy naszych możliwości finansowych? Jest to możliwe, ale tylko dzięki wytrwałości i analizowania ofert dostępnych na rynku. Nowością z pewnością jest kredyt gotówkowy przez internet. Chociaż bankom jeszcze troszkę brakuje szybkiego załatwiania formalności to wszystko jest na dobrej drodze. Dzięki kredycie internetowym formalności zostały przyśpieszone a tym samym szybciej może się znaleźć na koncie kredytobiorcy. Często pieniądze są potrzebne „na już”, dlatego Chociaż zarówno jedna i druga akcja kończy się przyznaniem pożyczki to można zauważyć pewne różnice. Proces weryfikowania w placówce może być dużo dłuższy niż przy kredycie internetowym.

Warunki kredytu bezgotówkowego

Skoro już jesteśmy w temacie warunków przyznawania kredytu gotówkowego warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Pierwszym ważnym czynnikiem jest posiadanie polskiego obywatelstwa. Niestety obcokrajowiec nie może zaciągnąć kredytu w polskim banku. Wiadomo, że trzeba być pełnoletnim, dlatego omawianie tej kwestii możemy pominąć. W kolejnym kroku trzeba udokumentować źródło dochodu. Musimy każde posiadać konto w banku. Ale jak to? Pożyczka internetowa operuje tylko i wyłącznie na kontach indywidualnych, bo to na nich powinna się znaleźć cała kwota kredytu. Ponadto klient powinien posiadać stały dostęp do internetu. Oczywiście przed pojęciem decyzji trzeba się także zapoznać z wysokością oprocentowania, prowizji oraz ubezpieczenia.

Może jednak kredyt gotówkowy?

Jeśli jesteśmy zdecydowanie wrogiem internetu to możemy się zdecydować ostatecznie na kredyt gotówkowy. Nie jest tutaj nam potrzebne konto indywidualne zarządzane przez klienta w trybie online. Co będzie potrzebne do sfinalizowania umowy? Tutaj procedura mało odbiega od kredytu bezgotówkowego. Niestety dowód osobisty to za mało. Trzeba także przygotować dokumenty potwierdzające ilość miesięcznego wynagrodzenia oraz rachunki za światło i prąd. Sprawdzana jest także zdolność kredytowa. Dlatego warto zatroszczyć się o swoją historię kredytową. Kiedy jest ona niezadowalająca to niestety nasz wniosek może stanąć pod znakiem zapytania. Idealna historia kredytowa to taka, która posiada wiele pozycji. Jak zacząć gromadzić pozycje na w naszej historii? Można chociażby wziąć pierwsze urządzenie na raty bądź też zdecydować się na założenie internetu na swoje nazwisko. Może nikły początek, ale to już coś. Małymi kroczkami budujemy naszą pozytywną historię kredytową.

Co zatem wybrać?

To już zależy od nas samych. Jeśli nie jesteśmy przekonani co do siły internetu i nie wydaje nam się, żeby taki kredyt był bezpieczny to jesteśmy skazani na kredyt gotówkowy. Kiedy wierzymy, że jesteśmy „guru” internetu to kredyt bezgotówkowy będzie dla nas najlepszą opcją. Warto pamiętać, że zarówno przy jednym kredycie jak i przy drugim obowiązuje troszkę inny tryb rozpatrywania wniosku. Warto też przeanalizować większość ofert, które proponują kredyt gotówkowy jak i bezgotówkowy. Wspomnijmy także, że cechuje je zupełnie inne oprocentowanie. Warto wziąć pod uwagę każdy parametr wybierając kredyt, ułatw sobie ten etap i zobacz gdzie są najtańsze kredyty – 17bankow.com, na pewno pomoże Ci wybrać najlepszą ofertę.