Karty kredytowe są jednym z wielu produktów finansowych oferowanych przez banki. Cieszą się one obecnie dużym zainteresowaniem. Z badań wynika, iż już co czwarty Polak posiada ją oraz bardzo chętnie z niej korzysta. Karty kredytowe są dobrym rozwiązaniem jeśli brakuje nam gotówki, a nie możemy wziąć innego produktu finansowego jakim jest kredyt gotówkowy, lecz nierozsądne ich używanie wpędza tylko w długi, a tak robi większość jej posiadaczy. Obecnie o taki produkt mogą starać się wszyscy, którzy ukończyli osiemnasty rok życia i posiadają jakiekolwiek źródło dochodu.

Decydując się na taki produkt, w odróżnieniu od kredytów gotówkowych, przeważnie zwraca się uwagę na bezpieczeństwo, gdyż nie ma ryzyka, iż zostaniemy napadnięci w celu rabunkowym skoro za wszystko płacimy kartą, kolejną zaletą jest to iż opłata za nią nie jest pobierana w ogóle, lub raz na rok, atut stanowi także niskie oprocentowanie, choć inaczej jest ono naliczane jeśli decydujemy się na wybór środków z karty w bankomacie. Wygodne jest też to, iż raz na miesiąc nie trzeba wpłacać całej zużytej kwoty wystarczy wpłacić minimalną jaką ustalił bank i nadal korzystać ze środków.

Karty kredytowe są bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli wypadły nieplanowane wydatki a my akurat nie posiadamy wolnej gotówki, jednak z tymi produktami należy uważać i podchodzić do nich ostrożnie i z rozwagą gdyż łatwo można wpędzić się w zadłużenie z którego później będzie ciężko wyjść – wiedzą o tym posiadacze kredytów mieszkaniowych. Bardzo łatwo się wydaje ale trzeba też mieć na uwadze to,iż będziemy musieli oddać. Kwoty jakie przyznawane są na kartach uzależnione są od banków, i od tego jaką zdolność finansową posiadamy. Wyróżnia się kilka rodzajów kart kredytowych, od zwykłej, przez srebrną, złotą aż do platynowej która ma największy limit. Ale czym więcej na niej jest tym większa pokusa wydawania, a później nie będzie z czego oddać i będziemy toczyć blednę koło. Te zdradzieckie produkty nie zawsze okazują się dobre. Ale każdy samodzielnie decyduje o swoich finansach. Przecież dużo łatwiej jest zapłacić kartą niż pieniędzmi, bo przynajmniej nie widzimy ile wydajemy, zdziwienie przychodzi dopiero wraz z rozliczeniem.