Oszczędzanie pieniędzy to bardzo istotna sprawa i jeżeli tylko są takie możliwości to warto to robić, aby być przygotowanym na różne oszczędności. Jednak przysłowiowe trzymanie ich w skarpecie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wybierając odpowiednie produkty bankowe, a mianowicie lokatę, albo konto oszczędnościowe możemy nie tylko oszczędzać, ale jeszcze odnieść zysk. Które rozwiązanie wybrać? Co się bardziej opłaca w danym przypadku? Te pytania trzeba z pewnością sobie zadać, aby wybór konkretnego rozwiązania był jak najbardziej trafiony, czyli przynosił jak największe zyski, a oprócz tego pozwolił na potrzebną nam płynność środków, na tej porównywarce znajdziesz zarówno konta jak i lokaty – serdecznie zapraszam na http://www.inwestowaniena5.pl.

Dla kogo konto, a dla kogo lokata?

Zarówno konto oszczędnościowe, jak i lokata, to rozwiązania pozwalające na oszczędzanie środków przy jednoczesnym ich pomnażaniu. Są jednak między nimi pewne różnice. Jedną z podstawowych jest to, że z konta oszczędnościowego możemy pieniądze wybrać niemal w dowolnym momencie i nie stracimy przy tym wypracowanych już odsetek. Przeciwnie jest w przypadku lokat. Jeżeli chcielibyśmy wybrać środki przed upływem terminu lokaty, to stracimy niemal wszystkie odsetki. Innymi słowy środki na koncie oszczędnościowym charakteryzują się większą płynnością. Można też obsługiwać takie konto przez internet i w każdej chwili przelać środki na przykład na konto osobiste,aby za jego pomocą dokonywać płatności bezgotówkowych. Środki z takiego konta są dostępne niemal od ręki. Nie jest też najczęściej wymagany wkład początkowy. Jednak coś za coś. Lokaty najczęściej są wyżej oprocentowane, szczególnie jeżeli porówna się konto oszczędnościowe z lokatą długoterminową. To jest dość oczywiste, gdyż bank będzie bardziej premiował tych, którzy zobowiążą się oddać mu do dyspozycji swoje środki na dłuższy czas. Można więc stwierdzić, że konto oszczędnościowe to lepsze rozwiązanie dla tych, którym zależy na pomnożeniu swoich środków, ale chcą mieć do nich dostęp niemal cały czas, bez ryzyka utraty wypracowanych środków. Z kolei dla tych, który dysponują wolnymi środkami i są w stanie je zdeponować na dłużej, lokata, szczególnie ta długoterminowa może dać szanse większego zarobku. Długoterminowa lokata to też bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą oszczędzać cele nieco bardziej odłożone w czasie, takiej jak sfinansowane wycieczki marzeń, albo też na coś w rodzaju „wyprawki” dla dziecka, kiedy wkroczy w dorosłość. Wtedy najlepiej też zdecydować się na jakąś lokatę odnawialną, albo specjalnie przeznaczoną do takich celów, gdyż banki również takie oferują.

Gdzie szukać ofert?

Określenie naszych celów oraz cech, jakich oczekujemy od lokaty, czy konta oszczędnościowego to jedno. Jeżeli zdecydujemy się na któreś z tych rozwiązań, to czas na wybranie odpowiedniej oferty. Jeżeli chodzi o samą dostępność tych ofert to w zasadzie nie ma większego problemu, ponieważ można je znaleźć w każdym dobrym banku i to często w różnych wariantach. Pewien problem może stanowić raczej odnalezienie się w gąszczu tych ofert. Dlatego też warto korzystać z różnego rodzaju porównywarek dostępnych w internecie. Będą one stanowić coś w rodzaju filtra, dzięki któremu można wybrać kilka najlepszych ofert i dopiero zapoznawać się bardziej szczegółowo. Najważniejsze jest, aby wybrana oferta spełniała nasze oczekiwania, co do lokaty, albo konta. Szczególnie istotny jest wybór przy lokatach długoterminowych, gdyż w przypadku chęci zmiany lokaty trzeba by było wypłacić środki przed jej końcem tracąc niepotrzebnie wypracowany zysk. Wybór właściwej oferty to coś, co ma bardzo duże znaczenie. Jeżeli będzie on właściwy to pomnażanie naszych pieniędzy można już pozostawić bankowi.