Wiele osób zastanawia się nad celowością oszczędzania w obecnych czasach, kiedy oprocentowanie lokat nie jest wysokie i nadto jest ustawicznie okrajane. Z pewnością nie jest to sytuacja sprzyjająca oszczędzaniu, ale nie powinniśmy rezygnować z lokat z powodu niskich odsetek, gdyż trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie, lub na koncie osobistym nic nam nie da. Większa gotówka na koncie po prostu leży nie pracując, a i tak z niej nie korzystamy, dlatego sprawdź dobre lokaty na www.moja-skarbonka.pl.

Trudno jest namawiać kogokolwiek do inwestowania, na przykład na giełdzie, czy w inne zaawansowane instrumenty finansowe, gdyż nie każdy się na tym zna. Warto jednak by pieniądze pracowały na nas, na przyszłość naszą i bliskich, dlatego też należy rozejrzeć się za ofertami przynoszącymi realny i bezpieczny zysk, nieważne jak niewielki on będzie. Obecnie spośród bezpiecznych instrumentów oszczędnościowych najwyższe odsetki zapewniają lokaty krótkoterminowe, szczególnie nowym Klientom, którzy mogą skorzystać z licznych promocji. Lokata krótkoterminowa ma też inną zaletę, jaką jest możliwość wypłacenia odsetek nawet w wypadku kiedy jesteśmy zmuszeni zamknąć ją przed czasem. Jest to bardzo cenna możliwość, której nie otrzymamy w przypadku lokaty długoterminowej. Nigdy nie możemy być pewni czy kolejnego dnia nie wydarzy się coś, co spowoduje, że będziemy potrzebowali gotówki zamrożonej na lokacie, a w przypadku lokaty krótkoterminowej możemy po nią sięgnąć w dowolnym momencie.

Mając do wyboru rentowną ofertę zapewniającą wyższy zysk, ale jednocześnie obarczoną ryzykiem utraty pieniędzy, a lokatą, która gwarantuje niewysokie, ale pewne odsetki, a co najważniejsze 100% gwarancję bezpieczeństwa wpłaconych środków, większość osób decyduje się na tę drugą bezpieczniejszą drogę do pomnażania oszczędności. Dlatego też mamy na rynku tak wiele lokat, by każdy mógł wybrać dla siebie odpowiednią i ulokować na niej swoje oszczędności, nierzadko zbierane przez wiele lat.

Na lokatach najwięcej zyskują nowi Klienci banków, otrzymujący najwyższe odsetki, dla zachęty by wniosły do banku nowe środki. Jest to efekt walki o Klienta, każdy bank chce pozyskać nowego, a wraz z nim jego oszczędności do obiegu, zatem są im oferowane odsetki nawet dwukrotnie wyższe niż dla stałych Klientów. Jeżeli masz wolne środki, które możesz zamrozić na jakiś czas, nie zastanawiaj się nad ulokowaniem ich w banku, gdyż przy aktualnych promocjach jest to najlepsze, a zarazem najbezpieczniejsze rozwiązanie.