Wyłożenie dużej sumy gotówki na zakup samochodu może stanowić ogromne obciążenie dla konta czekowego lub oszczędnościowego. Pożyczka samochodowa da ci przewagę zakupu pojazdu z miesięcznymi opłatami, na które możesz sobie pozwolić. Kredyty samochodowe również pomagają budować twoją zdolność kredytową, pod warunkiem, że dokonasz płatności na czas i da ci możliwość zakupu lepszego pojazdu, który byłby zbyt drogi, gdybyś miał zapłacić gotówką.

Zalety w porównaniu z leasingiem

Z kredytem samochodowym każda miesięczna płatność idzie w kierunku docelowego posiadania pojazdu. Kiedy pożyczka zostanie spłacona, jesteś właścicielem nieruchomości. W umowie najmu wynajmujesz samochód na określony czas. Po zakończeniu umowy leasingu masz możliwość zakupu pojazdu lub zwrócenia go sprzedawcy. Pożyczki samochodowe nie ograniczają liczby kilometrów, którymi możesz jeździć samochodem, zanim poniesiesz kosztowne opłaty za przejechane kilometry, tak jak ma to miejsce w przypadku leasingu.

Inną kwestią jest ubezpieczenie samochodu. Jeśli sfinansujesz pożyczkę, kwota, którą firma ubezpieczeniowa zapłaci za szkody, zależy od wartości rynkowej pojazdu. Kiedy wydzierżawiony pojazd jest uszkodzony, koszty naprawy dealera często przekraczają koszty, które firma ubezpieczeniowa zapłaci, pozostawiając odpowiedzialność za pokrycie różnicy.

Korzyści z refinansowania

Wiele firm z przyjemnością udzieli ci wystarczających środków, aby spłacić swoją starą pożyczkę w dowolnym momencie, dzięki czemu otrzymasz niższe miesięczne płatności. Refinansowanie może zaoszczędzić pieniądze, jeśli stopy procentowe spadły od momentu zakupu pojazdu lub jeśli pierwotna stopa procentowa jest wyższa z powodu wcześniejszej niskiej oceny zdolności kredytowej, która uległa poprawie. Jeśli możesz sobie pozwolić na pierwotną spłatę kredytu, refinansowanie po niższej stopie procentowej daje ci możliwość zastosowania dodatkowych pieniędzy w celu szybszego spłacenia kredytu samochodowego. W przeciwieństwie do refinansowania domu, co wymaga określenia wartości nieruchomości, auto refinansowanie zależy tylko od kwoty, którą trzeba spłacić z poprzedniej pożyczki.

Zalety wczesnej wypłaty

Pożyczki samochodowe, które nie pobierają kar za wcześniejsze wypłaty, dają ci elastyczność przed zakończeniem umowy kredytowej przed terminem, oszczędzając w ten sposób pieniądze na odsetki. Wcześniejsza wypłata pomoże poprawić ocenę kredytową, ułatwiając zabezpieczenie pożyczek w przyszłości. Uzupełnienie płatności z tytułu kredytu samochodowego z wyprzedzeniem spowoduje zwolnienie środków na pokrycie innych priorytetów w budżecie. Kolejną zaletą jest spłacanie pożyczki samochodowej za pieniądze pochodzące z innego rodzaju pożyczki, która podlega odliczeniu od podatku, np. Kredyt hipoteczny. Firma zajmująca się pożyczkami samochodowymi wymaga posiadania określonej kwoty ubezpieczenia na czas trwania umowy. Możesz zmniejszyć zakres ubezpieczenia, spłacając pożyczkę wcześniej i dostosowując politykę do bardziej przystępnych warunków.

To wszystko można uzyskać decydując się na pożyczkę samochodową wziętą na przyjaznych warunkach. Ale uważaj, aby cieszyć się takimi musisz w pierwszej kolejności zrobić porządny research, który pomoże Ci zdecydować która oferta pożyczki zapewnia Ci możliwie jak najlepsze warunki. Nie pomijaj tego punktu decydując się na pierwszą lepszą pożyczkę jaką znajdziesz, bo w takiej sytuacji wszystkie wymienione wyżej zalety mogą bezlitośnie zamienić się wady, z jakimi nie będziesz w stanie sobie poradzić.