Warto wymieniać kilka rodzajów kart płatniczych. Oczywiście do nich należy oczywiście zaliczać m.in. kartę debetową, obciążeniową. To jedynie tylko część kart jaka może być dostępna dla zainteresowanych klientów. Warto dowiedzieć nieco więcej charakterystyki na temat tego rodzaju kart, a dzięki narzędziu jakim jest kalkulator zdolności kredytowej, sprawdzisz na jaki limit możesz sobie pozwolić.

Karta bankomatowa oczywiście odpowiada za wypłacanie gotówki w bankomacie. Ta rzecz nie jest oczywiście jedynie. Bardzo często będzie tutaj można weryfikować stan rachunku. W przypadku karty bankomatowych brak jest innych funkcji. Opłaty, doładowanie telefonu tutaj nie będzie możliwe. Z tego względu typ karty bankomatowej warto określać jako nieużywany. Banki są w stanie łączyć funkcje karty debetowej raz z bankomatową. Przy wykorzystaniu jednego plastiku uda się oczywiście wykonywać wypłaty z bankomatów oraz inne operacje. Karta obciążeniowa to kolejny rodzaj. Bardzo często może zostać dodawana do rachunku bankowego. Podmiot może mieć szanse na przeprowadzenie transakcji jako wysokość przyznanego limitu. W poszczególnym dniu bank może dokonać zsumowania transakcji i dojdzie do obciążenia rachunku właściciela. Na ten moment wymagane jest posiadanie pieniędzy mogących pokryć obciążenie salda karty obciążeniowej. Jeśli o nią chodzi to należy określać jako dość komfortowe rozwiązanie. W przypadku karty debetowej należy powiedzieć o tym iż właśnie ona będzie wydawana najczęściej na życzenie klienta do rachunku bankowego. Kiedy konto to podstawowy rachunek to rezygnacja z karty debetowej jest ciężka do wyobrażenia. Taki rodzaj karty będzie wymagać autoryzacji, a również posiadania odpowiednich środków na koncie. Następny rodzaj w tym przypadku będzie dotyczyć oczywiście karty kredytowej. Powiązanie z kontem osobistym w takiej sytuacji nie będzie występować. W tym przypadku bank może przyznać klientowi limit. Posiadając kartę uda się oczywiście zawrzeć transakcje bezgotówkowe oraz pobrać gotówkę w bankomacie. Przynajmniej jeden raz w roku uda się opłacić dług jako całość bądź część. W przypadku braku spłacenia zadłużenia bank jest w stanie naliczać odsetki. Wielkość zarobków może być uzależniona od zarobków klienta.

Rodzaje kart również uda się dzielić ze względu na podział marketingowy. W takiej sytuacji warto wymieniać kilka – klasyczna, srebrna, klasyczna, złota, platynowa, ekskluzywna. Rodzaj Classic dotyczy oczywiście kart z funkcjonalnościami typowymi. Silver jest dla osób o większym dochodzie, Gold odpowiada za bardzo wysokie dochody. Platynowe rozwiązanie będzie świetne dla tych zamożnych klientów.