Czym kierować się wybierając kredyt gotówkowy?

Trudno ci podjąć decyzję, który z dostępnych na rynku kredytów spełni twoje oczekiwania i zapewni dodatkowe pieniądze bez obciążania twojego budżetu wysokimi ratami? Wielu kredytobiorców boryka się z tym problemem, dlatego pomożemy ci podjąć dobrą decyzję i skonfrontować twoje potrzeby z rzeczywistymi ofertami kredytów, dostępnymi w bankach. Kierując się kilkoma prostymi zasadami, będziesz mieć pewność, że zadłużenie, z którego skorzystasz, faktycznie okaże się atrakcyjne i nie tylko zagwarantuje ci pieniądze na dowolny cel, ale także doskonałe warunki spłaty.

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego

W przypadku wielu pożyczek oferowanych przez banki klient ubiegając się o kredyt, może wnioskować nawet o 200 000,00 złotych. To ogromne ułatwienie dla osób, które rzeczywiście potrzebują dużej kwoty pieniędzy i są w stanie spłacić takie zobowiązanie finansowe. Zanim jednak podejmiesz decyzję o wypełnieniu wniosku o kredyt, postaraj się zastanowić nad warunkami oferty, które będą w twojej sytuacji najkorzystniejsze.

Przemyśl, jakiej kwoty kredytu faktycznie potrzebujesz, a także jak zagospodarujesz otrzymane pieniądze. Pomoże ci to uniknąć sytuacji, w której otrzymasz kwotę wyższą niż twoje aktualne potrzeby, a dodatkowe pieniądze szybko zostaną wydane, bez konkretnego przeznaczenia, jednocześnie podnosząc koszt całego zobowiązania.

Okres kredytowania

Wybierając termin spłaty, masz rzeczywisty wpływ na warunki, które będą wiązać się z kosztem zadłużenia. Dłuższy okres kredytowania zapewnia niższe miesięczne opłaty, co jednocześnie pozwala uzyskać wyższą zdolność kredytową. Dlatego zachęcamy do sprawdzenia przynajmniej kilku terminów spłaty i przeanalizowaniu, które rozwiązanie finansowe będzie dla ciebie atrakcyjniejsze z upływem czasu.

Długi termin spłaty pozwoli ci obniżyć raty, jednak całkowity koszt kredytu będzie nieco wyższy niż w przypadku kredytu spłaconego w ciągu kilku miesięcy. Warto dostosować warunki umowy do własnych preferencji.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania

Dla kredytobiorcy najważniejszym warunkiem decydującym o atrakcyjności kredytu jest oprocentowanie oraz wszystkie opłaty okołokredytowe. Jeśli chcesz mieć pewność, ile zapłacisz za zaciągnięte zadłużenie, sprawdzaj dostępne oferty pod względem RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania.

Zobacz także:  Tanie kredyty gotówkowe

Wielu pożyczkobiorców szukając kredytu, weryfikuje wyłącznie oprocentowanie nominalne. To prosty sposób, by podpisać umowę, która wcale nie będzie korzystna dla twojego portfela. Pamiętaj, że kredyt zawsze wiąże się z dodatkowymi opłatami, takimi jak:

  • prowizja pobierana przez bank za udzielenie kredytu

  • opłata przygotowawcza

  • ubezpieczenie kredytu

  • płatne usługi banku wymagane do otrzymania zgody kredytowej

Korzystając z niezależnego rankingu kredytów gotówkowych, będziesz mieć szansę zapoznać się z wszystkimi kosztami ofert, które cię zainteresują, dzięki czemu unikniesz ukrytych opłat.

Komentowanie jest wyłączone.