Zakupy na raty czy kredyt gotówkowy?

Powodem robienia zakupów na raty są bardzo atrakcyjne warunki, łatwy dostęp do oferty, minimum formalności, oraz promocje, które zapewniają brak dodatkowych opłat.

Często szukamy sposobu na sfinansowanie kupna nowego sprzętu AGD lub RTV. W takiej sytuacji rozważamy skorzystanie z kredytu gotówkowego lub kredytu ratalnego. Warto sprawdzić które rozwiązanie będzie dla nas korzystniejsze. Warto też wiedzieć czym różni się kredyt gotówkowy od zakupów na raty.

W czasie pandemii wiele osób rezygnowało możliwości zaciągnięcia kredytu gotówkowego. Klienci, którzy są zainteresowani kredytami konsumpcyjnymi częściej wnioskują o zobowiązania na niższe kwoty. Jest to wynik trudnej sytuacji gospodarczej w kraju. Banki dużo dokładniej weryfikują też swoich klientów.

Podstawowe warunki, dzięki którym możemy liczyć na zgodę kredytową, się nie zmieniają, wymagana jest wysoka zdolność kredytowa oraz dobra historia kredytowa. Jeśli spełniamy te wymagania, kredyt jest w zasięgu naszych możliwości.

Zakupy na raty – ich popularność rośnie

Co prawda banki odnotowały spadek udzielonych kredytów gotówkowych, jednak wcale nie stronmy od usług, które pomagają sfinansować zakup nowych sprzętów RTV czy AGD. Obecnie udziela się znacznie więcej kredytów ratalnych. Kredyty ratalne dostępne są bezpośrednio w sklepach, które współpracują z wybranymi bankami. Kupując sprzęt możemy zapłacić gotówką, lub podpisując umowę, która przewiduje spłatę ratalną. W takiej sytuacji bank pokrywa koszt związany z kupnem sprzętu, a my zgodnie z harmonogramem spłacamy swoje zadłużenie, bez wizyty w banku. Powodem dla którego tak chętnie sięgamy po kredyty ratalne mogą być bardzo atrakcyjne warunki, łatwy dostęp do oferty, minimum formalności, a także liczne promocje, które zapewniają brak dodatkowych opłat.

Wady i zalety zakupów na raty

Zakupy na raty dostępne są praktycznie od ręki, jedynym potrzebnym dokumentem jest dowód osobisty. Konieczne będzie także wypełnienie wniosku, oraz dane naszego pracodawcy.

Zobacz także:  Czym kierować się wybierając kredyt gotówkowy?

Największą zaletą kredytu ratalnego jest szansa skorzystania z rat 0%. Korzystając z tych preferencyjnych warunków możemy kupić sprzęt do domu i dokładnie tyle samo pieniędzy zwrócić w ramach zakupów na raty, bez dodatkowych opłat.

Zakupy na raty to minimum formalności, jednak nie oznacza to, że bank nie sprawdzi naszej zdolności kredytowej, czy historii kredytowej. Jeśli nasza historia kredytowa jest niekorzystna lub nie mamy stałego źródła dochodów, bank odmówi udzielenia kredytu. Największą wadą zakupów na raty, jest to że usługa dotyczy niewielkich zobowiązań.

Komentowanie jest wyłączone.